Moșu”™ in Dumbrava…
20.12.2010
Alături de dragul nostru Moș Crăciun, noi..crăciunitele, renii și colindătorii am sărbătorit magia Craciunului.Deși sunt mic, știu ce îmi doresc de la Anul Nou…MUNTEAN ALEXANDRU:,,Eu vreau să merg la munte”PRECUP RADU: ,,Eu vreau să zbor și să-mi cumpere tati o cutie cu o jucărie scumpă”BÂTA ALEXIA:,,Eu doresc să primesc un trandafir de la un băiat și…o surioara”HANCU BOGDAN: ,,Eu îmi doresc o rachetă”ANDRONE LARISA: ,,Eu îmi doresc un castel și..să pot face mișcări ca Ștefania din orașul leneș.”BĂLAN RAZVAN: ,,Eu îmi doresc să mă duc la tati la servici cu elicopterul de luptă”DULĂU DAVID: ,,Eu vreau să învăț să patinez”ZAHARIA ANDREI: ,,Vreau să fiu politist in 2011”LUNG MALINA: Eu îmi doresc să stau la casă”CHIRTES ANDREEA: ,,Eu îmi doresc o rochiță de mireasă”BARNA DARIUS: ,,Eu îmi doresc un frățior”MOLDOVAN MARIO: ,,Eu îmi doresc un costum de Batman”CHIBULCUTEAN ANDREI: ,,Eu îmi doresc ca Lorena să aibă doar F.B. la scoală”FRICIU ADRIAN: ,,Eu vreau să fiu in armată”LUNGU ALEXANDRU: ,,Eu vreau să fiu tigru”JUCAN MADALINA: ,,Eu vreau să fiu prințesă”SIMON ILINCA:,, Eu vreau ca familia mea să fie sănătoasă”TODEA VICTOR: ,,Eu îmi doresc să …imi cumpere tati artificii”DASCALIUC ANDREI: ,,Eu îmi doresc să învăț multe cântecele”AVRAM AMALIA: ,,Imi doresc un frățior”CHIBULCUDEAN VICTOR: ,,Aș vrea să nu mă mai piște frățiorul meu Șerban, să nu îmi mai muște părinții”COSTEA ANDREEA: ,,Eu vreau să o cunosc pe Albă ca Zăpada”ECHIM GEORGE: ,,Eu îmi doresc ca Marta să imi cânte mult”ETVES GABRIEL: ,,Eu îmi doresc multe torturi”GYORGYSOR ALEX: ,,Eu îmi doresc multe jucării multe”JURCAN DARIUS: ,,Eu vreau să vin la grădi în fiecare zi”LINCA MARINA: ,,Eu îmi doresc căsuța piticilor”MARGINEAN ALEXIA: ,,Eu îmi doresc să am patru ani”NISTOR AMBRA:,,Îmi doresc să am mulți prieteni”PASLARU VICTORIA: ,,Eu vreau să învaț multe cântecele”SOTAN STEFANIA:,,Eu îmi doresc o surioară”SUCIU BOGDAN: ,,Eu îmi doresc să fie mami și tati sănătoși”SUCEAVA RAUL: ,,Eu îmi doresc să vină mulți musafiri”STAN CRISTA: ,,Eu îmi doresc o păpușă”TRIF MIRUNA: ,,Eu îmi doresc să trăiască familia mea”ZAHARIA ANDREI: ,,Eu vreau ca mami și tati și Diana să fie sănătoși”MOLDOVAN DARIO,, Dorința mea e să plec cu tati afară”MOLDOVAN MARIA,, Eu vreau să știu cât mai multe cântecele ca să pot să fiu educatoare”















