Corpul profesoral - Gimnaziul ”Sfântu Gheorghe”

Anul școlar 2008-2009


"Performanțele atinse  dau măsura calității   muncii prestate de distinșii noștri dascăli."

Director: Csiki Angela

Director adjunct: Ferenț Laura

Coordonator de proiecte și programe: Rend Edit Maria 

ÎNVĂȚĂTORI:
  
I A .
BOCRETAȘ SUSANA
I B . HETREA CORNELIA
I C : BALOGH ANDREA
HUSZAR KATALIN
I D:  REND ENIKO

II A:  SOMESAN CARMEN
VODA CODRUȚA
II B: PINTEA DORICA
II C: SERA TUNDE
OPRA KINGA
II D: JARTO TUNDE

III A: PRUS SANDA
III B: MAIER IACOB
III C: LORINCZ ANDRAS
III D: PITO BARNA


IV A: PAVEL CRISTINA
IV B: MOLDOVAN IRINA
IV C: MINOR BORBALA
KOVACS REKA
IVD: SZASZ CSILLA

V B: CONSTANTIN LUCIA  
V C: JAKAB ILEANA
V D. NAGY CSABA                        
                                                        
VI A: ȘUTEU ILEANA   
VI B : RUȚA ELENA    
VI C: MOLDOVAN IRINA     
VI D: TOTH LASZLO             

VIIA: ȘUTEU FLORIN
VII B: MOLDOVAN VASILE
VII C: KLOCZA MARIA
VII D: REND EDIT MARIA

VIII A: BALINT NICOLAE
VIII B: VARADI CECILIA
VIII C: DARIDA MARTA
VIII D: SZABO GEZA

PROFESORI , DIRIGINȚI-CONSILIERI

V A: ȘOPTEREAN RUXANDRA                                   
V B: CONSTANTIN LUCIA                                         
V C: JAKAB ILEANA                                                     
V D: NAGY CSABA                        
                                                        
VI A:
ȘUTEU ILEANA                                                    
VI B: RUȚA ELENA                                                      
VI C: MOLDOVAN IRINA                                             
VI D: TOTH LASZLO             

VII A: SUTEU FLORIN
VII B: MOLDOVAN VASILE
VII C: KLOCZA MARIA
VII D: REND EDIT MARIA

VIII A: BALINT NICOLAE
VIII B: VARADI CECILIA
VIII C: DARIDA MARTA
VIII D: SZABO GEZA

PROFESORI DE SPECIALITATE:

MATYASI VIOLA – LB.ROMANA
BARABAS ETELKA – LB.GERMANA
VLAD MIOARA – LB.ENGLEZA
BENCHEA GABRIELA – LB.ENGLEZA
ERCSE EVA – LB.ROMANA,LB.ENGLEZA
NAGY EDIT – ISTORIE
RUTA VLAD FLORIN- BIOLOGIE
MURESAN KILYEN EMMA – FIZICA,CHIMIE
SCHEIBERT ANTONIU – EDUCATIE FIZICA
POP ADRIAN – EDUCATIE FIZICA
NAGY SUSANA  - DESEN
FRUNZA MARIUS- MUZICA
MARTON EMOKE – MUZICA
FEKETE AIDA- RELIGIE REFORMATA
BARAIAN EUGEN – RELIGIE ORTODOXA
MAGYARI ZSUZSANNA – RELIGIE R/ CATOLICA
PALFFY TAMAS – RELIGIE UNITARIANA
BARLEANU BIANCA- INFORMATICA
OPRIS EMILIA- LB.ROMANA
CULI ELISABETA -  LOGOPED

Taguri