Oferta educațională

 

Activități opționale

 

Nr. crt.

Numele opționalului

Tipul de opțional

Numărul de ore

Clasa

Profesor

1.

Joc sportiv (volei - fete și baschet - băieți)

CDȘ;

1 oră/săptămână

VI

Doagă Gligore

2.

Joc sportiv (volei)

CDȘ;

1 oră/săptămână

VII

Rusu Mihail

3.

Joc sportiv (volei)

CDȘ;

1 oră/săptămână

VIII

Rusu Mihail

4.

Limba germană

CDȘ;

1 oră/săptămână

VIII

Catedra

5.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

X A

Pop Carmen

6.

Programarea orientată pe obiecte și programare vizuală în C#

CDȘ;

1 oră/săptămână

X B

Cristurean Horațiu

7.

Realizarea paginilor WEB - Limbajul HTML

CDȘ;

1 oră/săptămână

X C

Gorea Claudiu

8.

Realizarea paginilor WEB - Limbajul HTML

CDȘ;

1 oră/săptămână

X D

Racoți Mihaela

9.

Chimie organică

CDȘ;

1 oră/săptămână

X H

Nagy Iudit

10.

ESP-business, architecture & science

CDȘ;

1 oră/săptămână

X E

Sarosi Iulia

11.

Magia, vrăjitoria, ocultismul

CDȘ;

1 oră/săptămână

X F

Șandor Vasile

12.

Germana prin exerciții creative

CDȘ;

1 oră/săptămână

X G

Pop Helmine

13.

Istoria Matematicii

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI A

Catedra

14.

Cultură, civilizație și patrimoniu universal

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI A

Seuchea Florina

15.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI B

Pop Carmen

16.

Astrofizică și cosmologie

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI B

Codău Cristinel

17.

Istoria Matematicii

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI B

Catedra

18.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI C

Someșan Ștefan

19.

Tehnici de laborator aplicate în biologie

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI C

Băra Cristina

20.

Joc sportiv (fotbal)

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI C

Ráczkövi Ștefan

21.

Educația viitorilor părinți

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI C

Ilioasa Daniela

22.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI D

Natalia Oprică

23.

Tehnici de laborator aplicate în biologie

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI D

Băra Cristina

24.

Joc sportiv (baschet)

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI D

Ráczkövi Ștefan

25.

Educația viitorilor părinți

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI D

Ilioasa Daniela

26.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI H

Natalia Oprică

27.

Tehnici de laborator aplicate în biologie

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI H

Băra Cristina

28.

Analiză funcțională organică (tehnici de laborator

CDȘ;

2 oră/săptămână

XI H

Misarăș Sanda

29.

English and American literature through camera

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI E

Cindea Mirona

30.

Ready for the TOEFL exam

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI E

Dunca Diana

31.

Tradiții și obiceiuri în spațiul românesc

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI E

Aboș Ileana

32.

Cultura și civilizația Antichității

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI E

Aboș Ileana

33.

Cultură, civilizație și patrimoniu european

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI F

Seuchea Florina

34.

Limba spaniola

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI F

Seuchea Florina

35.

Istoria Franței

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI F

Seuchea Florina

36.

Educația viitorilor părinți

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI F

Ilioasa Daniela

37.

Literatura pentru tineret

CDȘ;

2 oră/săptămână

XI G

Pop Helmine

38.

Probleme fundamentale ale lumii contemporane

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI G

Menyhárt Zoltán

39.

Tehnici de comunicare și prezentare

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI G

Pop Radu

40.

English and American literature through camera

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI I

Cindea Mirona

41.

Conflictele secolului XX

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI I

Șandor Vasile

42.

Civilizații exotice

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI I

Șandor Vasile

43.

Joc sportiv (volei - fete și baschet - băieți)

CDȘ;

1 oră/săptămână

XI I

Doagă Gligore

44.

Matematică

CDȘ;

2 oră/săptămână

XII A

Angelica Mășcășan

45.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII B

Călin Vlas

46.

Tehnici și modalități de rezolvare a subiectelor de Bacalaureat

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII B

Călin Vlas

47.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII C

Carmen Pop

48.

Tehnici și modalități de rezolvare a subiectelor de Bacalaureat

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII C

Carmen Pop

49.

Metode și tehnici de rezolvare a subiectelor pentru bacalaureat

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII C

 

50.

Aerobic – fitness

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII C

 

51.

Metode și tehnici specifice de învățare a limbii și literaturii române

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII D

Boboc Luminița

52.

Matematică

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII D

Alexa Mirela

53.

Tehnici și modalități de rezolvare a subiectelor de Bacalaureat

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII D

Alexa Mirela

54.

Metode specifice de pregătire sportivă

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII D

Rusu Mihai

55.

Metode și tehnici specifice de învățare a limbii și literaturii române

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII H

 

56.

Noțiuni de chimie analitică (tehnici de laborator)

CDȘ;

2 oră/săptămână

XII H

Misarăș Sanda

57.

Aerobic – fitness

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII H

Albertini Adriana

58.

Metode și tehnici de rezolvare a subiectelor pentru bacalaureat

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII E

Conțiu Hadrian

59.

Teorii sociologice și sonologie aplicată

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII E

Pop Radu

60.

Aerobic – fitness

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII E

Albertini Adriana

61.

Creative writing

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII E

catedra

62.

Metode și tehnici specifice de învățare a limbii și literaturii române

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII F

 

63.

Tehniques de documentation et d”™expression

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII F

Seuchea Florina

64.

Metode și tehnici de învățare la istorie

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII F

Șandor Vasile

65.

Metode și tehnici de rezolvare a subiectelor pentru bacalaureat

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII F

Conțiu Hadrian

66.

Aerobic – fitness

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII F

Albertini Adriana

67.

Exerciții creative

CDȘ;

2 oră/săptămână

XII G

Pop Helmine

68.

Geografia culturii și civilizației germane

CDȘ;

1 oră/săptămână

XII G

Menyhárt Zoltán

 

<< Înapoi

Următorul >>

Taguri