Rezultate sportive obținute în perioada 25-31.01.2010

Campionatul  Național  de  seniori – pe  echipe, Divizia  B – băieți, etapa  I  retur, s – a  desfășurat  la  Câmpulung  Muscel  în  perioada  29 – 31  ianuarie  2009.

Rezultate:
- CSS  Tg – Mureș  - Pristavu  Câmpulung
           9                              8

- CSS  Tg – Mureș  - CSM  Brașov
            9                               0

- CSS  Tg – Mureș  - INTER  Petrila (Petrila  nu  s – a  prezentat  la  concurs)
            9                                0

- au  jucat  sportivii  de  la  CSS  Tg – Mureș:
 - Botos  Radu – a  obținut  6  victorii  din  6  meciuri  jucate
 - Bende  Norbert – 4  victorii  din  6  jucate
 - Daniel  Istvan – 4  victorii  din  6  jucate
 - Daniel  Zsombor – 3  victorii  din  6  jucate
- după  prima  etapa  în  seria  a  doua  valorică  a  Diviziei  naționale  B – seniori, echipa  CSS  Tg – Mureș  este  clasată  pe  locul  I
- sportivii  au  fost  pregătiți  de  dl. profesor  Lupașcu  Romeo
...................................................................................................................................
 Campionatul  Național  de  seniori – pe  echipe, Divizia  A – fete, etapa  I  retur, s – a  desfășurat  la  Slatina  în  perioada  30 – 31  ianuarie  2009.

Rezultate:
- CSS  Tg – Mureș  - CSS – LPS  Slatina
            9                              5

- CSS  Tg – Mureș  - Chimia  Râmnicu – Vâlcea
            9                                2

- CSS  Tg – Mureș  - CSM  Arad
            1                               9

- au  jucat  sportivii  de  la  CSS  Tg – Mureș:
 - Ursuly  Timea – 5  victorii  din  7  meciuri  jucate
 - Ungvari  Kinga – 5  victorii  din  8  jucate
 - Sandor  Anamaria – 0  victorii  din  6  jucate
 - Feher  Orsolya – 0  victorii  din  4  jucate
- sportivele  au  fost  antrenate  de  dna. profesoară  Ungvari  Imola
Dupa  prima  etapă  din  returul  Diviziei  A, din  cadrul  Campionatului  Național  de  seniori – echipe, echipa  de  fete – CSS  Tg – Mureș  s – a  clasat  pe  locul  II
-clasament: locul I – CSM Arad

  • locul II – CSS  Tg – Mureș
  • locul III - CSS – LPS  Slatina
  • locul  IV – Chimia  Râmnicu – Vâlcea

Taguri