Atelierul de aventură, ediția 2010 și anul acesta a adus bucurie în sufletele participanților. Atât cei mici, cât și copiii mai mari au participat activ și cu dăruire la programul ”Circului vesel”.
În fiecare zi am cunoscut împreună cu voi copii, o poveste din lumea circului. Pictura pe față, modelajul din plastilină și crearea unor păpuși din pungi de cadou ne-a dat șansa să-ne dezvoltăm creativitatea și personalitatea, activități la care toți am participat cu drag.
Jocurile cu rol au fost distractive. Cu toții am devenit pentru o zi clovni haioși, acrobați sau magicieni. Am reușit să lucrăm bine în echipă și să ne simțim bine alături de colegi.
Ziua păpușarilor a fost cu totul special, căci pe lângă faptul că am făcut cunoștință cu păpușile din lingurile de lemn, am reușit să realizăm un mic moment muzical, unde noi toți eram păpușari, actori de teatru de păpuși. ”Dansul lebedelor” și ”Cântecul animalelor” au devenit o amintire plăcută, pe care le vom ține minte toată viața.
Căutarea de comori, cel mai popular joc al săptămânii, ne-a făcut să fim mai uniți, să căutăm ”comorile” împreună. Iar într-un final am și găsit acele comori bine ascunse de colegul nostru Robert!
Vă mulțumim pentru colaborare, pentru interesul cu care ați participat la atelierele de creație și desigur pentru această săptămână plină de aventură și emoții!
Cu drag,
echipa Educație în Mureș